Mies paljastaa: ”Jätin treffiseurani yksin elokuvateatteriin hyvästä syystä…”
Treffailu ei ole helppoa ja joskus treffit menevät pieleen, ja sen jälkeen on tuskin seuraavia edessä.
Eräs mies halusi kertoa muille, mitä yllättävää hän oli tehnyt treffeillä, joka ei ole kaikkien mieleen. Treffeillä oli mennyt niin huonosti, että hän ei voi nyt kuin vitsailla niistä. Yksi syy siihen on hänen oman tekonsa, jolle oli hänen mielestään hyvä syy.
Miehen paljastus on hämmentänyt muita, koska mies kertoi poistuneen elokuvateatterista kesken treffien. Nainen oli täten jäänyt yksin katsomaan Star Wars-elokuvaa. Miehen mukaan treffit olivat sujuneet aluksi hyvin, ja he olivat keskustelleet toistensa kanssa.
Mies teki päätöksen, joka pilasi treffit, mutta teki sen mielestään hyvästä syystä
Mies oli kertonut ystävälleen viestissä mitä treffeillä tapahtui. Hän oli kertonut, kuinka nainen oli yhtäkkiä uppoutunut puhelimensa ääreen, kun elokuva oli alkanut. Nainen oli lähetellyt jonkun kanssa viestejä. Mies oli yrittänyt puhua naiselle ja nainen oli vain vilkaissut häntä ja taas alkanut katsomaan puhelintaan.
Mies oli lopulta poistunut salista ja mennyt leffan ajaksi odottelemaan ulkopuolelle. Kun leffa oli loppunut ja nainen oli tullut salista ulos, oli mies vain sanonut naiselle ”ei”.
Osa on sitä mieltä, että ensitreffejä ei kannata järjestää elokuvateatterissa eikä nainen välttämättä pitänyt Star Wars-elokuvasta. Miehen mukaan nainen oli osoittanut olevansa tuon elokuvan suuri fani ja hänellä oli jopa Star Wars-aiheinen tatuointi, joten kyse ei ollut siitä.
Lähde: Daily Star
LUE MYÖS
👉 Vuoden kovin tarjous: 1€ = 60 ilmaiskierrosta ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Toiset haluavat olla yksin, mutta miksi? – tässä 6 hyvää syytä
- Lapset vastasivat: ”Onko parempi olla sinkku vai mennä naimisiin?”
- Feissarimokat: Parisuhde löytyy roskiksesta?
- FM: Pirjo halusi heittää ex-miehensä roskalavalle – näin asia eteni
- Varo sanomasta ensitreffeillä näitä: 5 pahaa sanomista
- FM: Jos mies on Jukka, tarkista heti hänen passinsa
- Feissarimokat: Tonyn puolison pitää varoa kiertoilmaisuja?
- Feissarimokat: Mikko vei Katrilta täysin muuta kuin sydämen
- Feissarimokat: Kun edes asuntoa ei voi etsiä ilman romantiikkaa
- FM: Tyttäreni näyttää ex-vaimoltani – nykyinen puolisoni on kauhuissaan
- Feissarimokat: Kun edes asuntoa ei voi etsiä ilman romantiikkaa
- Feissarimokat: Mikko vei Katrilta täysin muuta kuin sydämen
- Kaunotar ei löydä miestä – hyvä syy on tämä
- FM: Oulussa etsittiin kassamyyjää – löytyikin kuuma koira
- FM: Tyttäreni näyttää ex-vaimoltani – nykyinen puolisoni on kauhuissaan
- FM: Kyyti hoituikin lopulta Tinderin kautta?
- Feissarimokat: Tonyn puolison pitää varoa kiertoilmaisuja?
- FM: Mies ei tehnyt aloitetta – 10 vuoden kaveruus meni
- Feissarimokat: Mika etsii vain kesäkissaa?
- FM: Pirjo halusi heittää ex-miehensä roskalavalle – näin asia eteni