Naimisissa oleva mies käy treffeillä ja on ylpeä siitä – hyvä niin!
Luottamus ja uskollisuus ovat ehdottomasti parisuhteen kulmakiviä. Siksi tällaiset tarinat voivat kuulostaa uskomattomilta. Lue juttu kuitenkin loppuun, sillä se sisältää tärkeän opetuksen.
Mutta mitä sitten, jos toinen puolisoista päättääkin lähteä treffeille?
Jarrid Wilsonin blogikirjoitus on levinnyt netissä jo useamman vuoden ajan. Syy on kuitenkin sellainen, jota jokaisen tulisi aika ajoin miettiä.
“Minusta siinä ei ole mitään väärää, että deittailen, vaikka olen samanaikaisesti naimisissa” kertoo Jarrid Wilson ylpeänä blogikirjoituksessaan. “Se on itseasiassa hyvin virkistävää ja suosittelen sitä kaikille miehille”, hän lisää.
Jarrid kertoo, että hänen deittailemansa nainen on upea ilmestys, joka on myös hauska ja fiksu. Hän vie naisen treffeille elokuviin, ravintoloihin ja museoihin. Joskus nainen yllättää hänet kesken työpäivän kotitekoisilla leivonnaisilla. Naisen huomaavaisuus tuo hymyn Jarridin huulille ja hän on taas korviaan myöten rakastunut.
Tiedän, että tässä vaiheessa moni näkee jo punaista – malttakaa kuitenkin vielä.
Ei häpeile lainkaan
Jarrid on ylpeä deittiseurastaan, ja mies myös muistaa aina kehaista, miten kauniilta hänen naisensa näyttää ja, kuinka onnelliseksi deittailu hänet tekee. Se tuo aivan uudenlaisen kipinän myös Jarridin avioliittoon.
Ai niin… Muistinko mainita, että Jarridin deittailema nainen on siis hänen vaimonsa?
Naimisiinmeno ei tarkoita romantiikan loppumista. Päinvastoin. Naimisiin mentäessä sen vasta pitäisi alkaa. Miksi kipinän pitäisi loppua, kun sanot tahdon, kysyy Jarrid. Liian usein parisuhteet rullaavat paikoillaan ja pariskunnat rutinoituvat samoihin kaavoihin. Jarrid sanookin, että deittailu on arvokasta aikaa, jolloin voi tutustua toiseen ihmiseen ja nauttia niistä perhosista vatsanpohjassa, jota deittailu antaa.
Mies rohkaiseekin kaikkia muita miehiä deittailemaan vaimojaan ja nauttimaan siitä jännityksestä, mitä deittailu puolison kanssa antaa.
Jaa artikkeli, jos olet Jarridin kanssa samaa mieltä – suhde on ikään kuin talo, jota täytyy ylläpitää ja kunnostaa, jotta se pysyy terveenä.
LUE MYÖS:
Vuoden kovin tarjous: 60 kierrätysvapaata ilmaiskierrosta – vain 1 eurolla!
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta Reactoonz 100 -peliin!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- He ovat nirsoimpia deittisivuilla – osoittaa tutkimus
- Feissarimokat: Naapuri pelasti Pipan suhteen tiskiharjalla
- FM: Montako vierasta taloyhtiö sallii? – kerrostalokyttääjä tietää
- Feissarimokat: Tätä munaongelmaa ei sinkuilla ole
- Kuinka nopeasti hän vastaa viesteihisi? – aika voi kertoa kaiken tämän
- Älä vain mene puhumaan näistä ekoilla treffeillä – 9 väärää aihetta
- Feissarimokat: Saippuakuplat käynnistävät parisuhteen
- Nämä ovat 10 ärsyttävintä asiaa, jotka tapahtuvat ensitreffeillä
- 7 virhettä, joita nainen tekee miestä hurmatessaan
- Feissarimokat: Roni etsii naista, jolla on raskausmaha
- Feissarimokat: Maarian kauhutreffit – mies olikin rahaton
- Feissarimokat: Timo kertoo oudon deittikokemuksensa – nainen katosi vessaan
- Feissarimokat: Roni etsii naista, jolla on raskausmaha
- Feissarimokat: Miksi tämä mies vetää puoleensa rahattomia naisia?
- Feissarimokat: Tiina otti lapsen mukaan treffeille – päätyi katastrofiin
- Feissarimokat: Kuka osaa laskea heille oikean seurusteluajan?
- Feissarimokat: Saippuakuplat käynnistävät parisuhteen
- Feissarimokat: Tätä munaongelmaa ei sinkuilla ole
- Feissarimokat: Kun miehet luulevat nettikirppistä Tinderiksi
- Nainen loukkaantuu suklaasta – toinen paikantaa miehensä