Nämä 60 sekuntia voivat ratkaista suhteesi kohtalon, kun tapaat miehen – tästä on kyse
Suhteet voivat toisinaan kaatua erikoisiin, pieneltäkin vaikuttaviin seikkoihin. Esimerkiksi 60 sekunnin aikaikkuna miehen tavatessa voi olla yllättävän merkittävä.
Your Tangon mukaan kaikki muu on toissijaista, jos et tervehdi miestä ensimmäisten 60 sekunnin aikana. Jos hän on esimerkiksi tulossa luoksesi tai asutte jo yhdessä, avaa ovi ja ota hänet vastaan hymyillen tai halaten, tarjoa hänelle jotain syötävää tai juotavaa – ja saat varmasti kaiken, mitä haluat.
”Kun annat muutaman minuutin aikaasi ollen ajattelevainen ja huomaavainen, pohjustaa se sitä, että saat kaiken mitä haluat loppuillan ajan. Miten hän osaisi sanoa ei? Miehet ovat näin yksinkertaisia”, Your Tangon sivuilla todetaan.
Jos tämä ensimmäinen 60 sekuntia menee sivu suun, onnea matkaan. Sivuston mukaan jos mies on tullut luoksesi ja otat hänet vastaan esimerkiksi yhä puhelimeen puhuen, on se tylyä ja tunnelman tappavaa.
Your Tangon mukaan olipa tilanne mikä tahansa, ole yhtä kohtelias ja huomaavainen kuin odotat ja haluat muiden olevan sinua kohtaan. Tämä on avainasemassa siinä, että saat mitä haluat keneltä tahansa mieheltä ja yksi onnistuvan parisuhteen perusperiaatteita.
”Kun noudatat tätä perusperiaatetta, elämäsi ja parisuhteesi on simppelimpi ja onnellisempi. Mikä parasta, saat enemmän sitä, mitä haluat”, Your Tangon sivuilla kerrotaan.
Lähde: Your Tango
LUE MYÖS:
100 kierrätysvapaata ilmaiskierrosta Big Bass Splash -peliin – vain 1 eurolla!
- Talleta 1€
- Saat heti 100 ilmaiskierrosta Big Bass Splash -peliin!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Mies, älä tilaa tätä juomaa treffeillä!
- Nainen oli 2 minuuttia myöhässä – ei saanuta armoa
- Feissarimokat: Parisuhde voi kaatua tähän makeaan massaan?
- FM: Annelin karmea ajatus: ”Rumien ihmisten ei pitäisi lisääntyä”
- Naimisissa oleva mies käy treffeillä – on yllättäen hyvä asia
- Keskeytä treffit heti, jos hän tekee näin
- Feissarimokat: ”Koirapuistoissa ei sitten seurustella!”
- Feissarimokat: Tässä on huonoin iskurepliikki koskaan!
- Feissarimokat: Jyri mokasi deitin ovella ja jäi sinkuksi
- Feissarimokat: Onko hän se hissi-Emilia?
- Feissarimokat: Voiko varattu mies lähteä mökille, jossa on 8 naista?
- Mikaela jätti miehen – syynä My Little Pony
- Feissarimokat: Jyri mokasi deitin ovella ja jäi sinkuksi
- Feissarimokat: Onko Henri väärässä?
- Feissarimokat: Mies antoi pakit – hullu nainen ei luovuta
- Nainen avautuu: ”Mieheni vaimovainaan nimi pilaa elämäni”
- Feissarimokat: Onko hän se hissi-Emilia?
- Hällä on 50 naista tyrkyllä – käy jo työstä
- Feissarimokat: Keski-ikäinen pariskunta kärsii teineistä – onko syytä?
- Feissarimokat: Tässä on huonoin iskurepliikki koskaan!