Matcheja ropisee! Tämä on paras aika päivästä käyttää Tinderiä
Tiesitkö, että Tinderin käytössä myös sillä voi olla väliä, mihin aikaan avaat sovelluksen? Tinderiin liittyvistä tutkimuksista on selvinnyt, että swaippailua kannattaa harrastaa enemmän iltaisin.
Tutkimusyritys Nielsenin keräämän datan mukaan Tinder-käyttäjät ovat aktiivisimmillaan kello 21 aikaan. Aktiivisuus Tinderissä alkaa nousta kello 18 suurimpana osana päivistä, on huipussaan kello 21 ja alkaa laskea kello 22 jälkeen.
Tinderin itsensä tutkima data on tullut samankaltaisiin tuloksiin. Deittisovelluksen vuoden 2018 Year in Swipe -katsaus paljasti, että paras ajankohta käyttää Tinderiä oli kello 18-21 paikallista aikaa.
Tinderin selvityksessä paljastui myös, että suosituin viikonpäivä sovelluksen käyttöön oli maanantai. Aktiivisin kuukausi sen sijaan oli elokuu.
Tinderin tutkimuksesta selvisi muutakin hyödyllistä, kuten se, että pizza on useimmin mainittu ruoka Tinder-käyttäjien biossa ja Frendit useimmin mainittu sarja. Frendeistä tutun Joeyn How you doin’ -iskurepla gif-muodossa sen sijaan oli yleisimmin käytetty gif (luultavasti keskustelun avauksena).
Jos siis haluat enemmän matcheja, avaa Tinder etenkin maanantai-iltaisin, mainitse jokin muu syötävä kuin pizza biossasi erottuaksesi joukosta ja ole luova siinä, miten aloitat keskustelun. Onnea matkaan!
Lähde: Cosmopolitan (Nielsen-data), Cosmopolitan (Tinder-data)
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Nämä 9 tekoa elvyttävät suhteesi – ”Puhelin sivuun”
- Poista tämä kuva heti deittiprofiilistasi – kukaan ei halua nähdä sitä
- Älä laita näitä värejä ensitreffeille päällesi
- Haetaanko tässä naista, jota ei ole olemassakaan?
- 10 merkkiä siitä, että jäät sinkuksi
- Mikaela jätti miehen – syynä se, koska mies oli ”brony”
- Kaunis nainen ei löydä miestä – hyvä syy on tämä
- Älä noudata näitä yleisiä deittailuvinkkejä – 9 kappaletta
- Montako näistä 15 kysymyksestä kehtaisit kysyä ensitreffeillä?
- Feissarimokat: Outoja syitä jättää puoliso – leikkele ja kirjoitusvirhe
- Feissarimokat: Tinder-treffit sovittiin lappiin eli väärään paikkaan?
- Kaunis nainen ei löydä miestä – hyvä syy on tämä
- Marko näyttää, miten Tinderista ei ainakaan löydy ketään
- Mikaela jätti miehen – syynä se, koska mies oli ”brony”
- Feissarimokat: Outoja syitä jättää puoliso – leikkele ja kirjoitusvirhe
- Tämä keskustelu menee pieleen – vain päivämäärien takia?
- Haetaanko tässä naista, jota ei ole olemassakaan?
- Feissarimokat: Olivatko nämä unelmatreffit vai naisen holhoamista?
- 7 selkeää merkkiä, että mies pitää naisesta heti alusta lähtien – ainakin psykologian mukaan
- Feissarimokat: Pirjo halusi heittää ex-miehensä roskalavalle – näin asia eteni