Matcheja ropisee! Tämä on paras aika päivästä käyttää Tinderiä
Tiesitkö, että Tinderin käytössä myös sillä voi olla väliä, mihin aikaan avaat sovelluksen? Tinderiin liittyvistä tutkimuksista on selvinnyt, että swaippailua kannattaa harrastaa enemmän iltaisin.
Tutkimusyritys Nielsenin keräämän datan mukaan Tinder-käyttäjät ovat aktiivisimmillaan kello 21 aikaan. Aktiivisuus Tinderissä alkaa nousta kello 18 suurimpana osana päivistä, on huipussaan kello 21 ja alkaa laskea kello 22 jälkeen.
Tinderin itsensä tutkima data on tullut samankaltaisiin tuloksiin. Deittisovelluksen vuoden 2018 Year in Swipe -katsaus paljasti, että paras ajankohta käyttää Tinderiä oli kello 18-21 paikallista aikaa.
Tinderin selvityksessä paljastui myös, että suosituin viikonpäivä sovelluksen käyttöön oli maanantai. Aktiivisin kuukausi sen sijaan oli elokuu.
Tinderin tutkimuksesta selvisi muutakin hyödyllistä, kuten se, että pizza on useimmin mainittu ruoka Tinder-käyttäjien biossa ja Frendit useimmin mainittu sarja. Frendeistä tutun Joeyn How you doin’ -iskurepla gif-muodossa sen sijaan oli yleisimmin käytetty gif (luultavasti keskustelun avauksena).
Jos siis haluat enemmän matcheja, avaa Tinder etenkin maanantai-iltaisin, mainitse jokin muu syötävä kuin pizza biossasi erottuaksesi joukosta ja ole luova siinä, miten aloitat keskustelun. Onnea matkaan!
Lähde: Cosmopolitan (Nielsen-data), Cosmopolitan (Tinder-data)
LUE MYÖS:
100 kierrätysvapaata ilmaiskierrosta Big Bass Splash -peliin – vain 1 eurolla!
- Talleta 1€
- Saat heti 100 ilmaiskierrosta Big Bass Splash -peliin!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Tämä mitätön asia voi lopettaa parisuhteen heti
- Treffeille saapui lapsellinen mies – ”Näin karmeaa en ole koskaan kokenut”
- Näin mokaat treffeillä – 10 varminta tapaa
- Feissarimokat: Kaisa-äiti sai sinkkumieheltä karmean vastauksen
- Feissarimokat: Taitava huijari vei Timon rahat – lue koko keskustelu
- Näin deittaillaan vanhanaikaisesti – ei suositella enää
- Feissarimokat: Geishapatukka pilasi parisuhteen?
- Mies, älä tilaa tätä juomaa treffeillä!
- Nainen oli 2 minuuttia myöhässä – ei saanuta armoa
- Feissarimokat: Parisuhde voi kaatua tähän makeaan massaan?
- Feissarimokat: Voiko varattu mies lähteä mökille, jossa on 8 naista?
- Mikaela jätti miehen – syynä My Little Pony
- Feissarimokat: Jyri mokasi deitin ovella ja jäi sinkuksi
- Feissarimokat: Onko Henri väärässä?
- Feissarimokat: Taitava huijari vei Timon rahat – lue koko keskustelu
- Feissarimokat: Kaisa-äiti sai sinkkumieheltä karmean vastauksen
- Nainen avautuu: ”Mieheni vaimovainaan nimi pilaa elämäni”
- Feissarimokat: Onko hän se hissi-Emilia?
- Feissarimokat: Mies antoi pakit – hullu nainen ei luovuta
- Feissarimokat: Tässä on huonoin iskurepliikki koskaan!