Tältä se näyttää, kun seuraa janoavat suomalaiset yrittävät hurmata Tinderissä – katso kuvat!
Kun yrittää tehdä vaikutuksen muihin deittisovelluksessa tai -sivustolla, kannattaa profiili tehdä itselle ominaisella, persoonallisella, mutta aidolla tyylillä. Tämä voi auttaa erottumaan joukosta ja jopa kohtaamaan sen unelmiensa kumppanin.
Suomalaiset osaavat kuitenkin viedä persoonallisen otteen myös aivan uudelle tasolle. Julkaisimme vapun alla esimerkkejä suomalaisten edesottamuksista Tinderissä ja nyt juhannuksen alla teemme saman uudelleen!
Alle on koostettu jokunen tyylinäyte Suomen Tinderissä. Nämä on lähetetty meille Tinderin parhaiden somekanavien kautta, ja voit myös itse lähettää omat Tinder-löytösi meille Instagramissa ja Facebookissa.
1. Joku voisi haluta olla ambulanssikuski tai ensihoitaja, mutta hän on eri maata!

2. Yllä haluttiin ambulanssiksi ja tässä puolestaan etsitään jäätelöä. Kenties näillä vertauskuvilla onnistaa?

3. Tämän profiilin kohdalla moni varmasti pysähtyy, mutta noita kriteerejä ei ihan kuka tahansa täytäkään – onneksi ne ovat vain plussaa hänelle, ei ehdoton vaatimus!

4. Bonnie/Clyde etsimässä toista puoliskoaan? Tämä bio on ainakin persoonallinen, ja tämän tekoon on nähty vaivaa!

5. Tämä daami sanoi suoraan, missä mennään (ylläpitomme tietää, että lähettäjä on nainen). On tainnut olla melkoinen ilta, kun sen aikana on hiustyylikin laitettu uusiksi!

6. Suomalaiset ovat keksineet myös kokeilla, auttaisiko tällainen ”persikan” esittely löytämään seuraa Tinderistä!

7. Tottahan se on, että makunsa kullakin, mutta olisikohan tämä tarkoitus kuitenkin tulkita niin, että hän haluaisi kaiken tuon vastakohdan, käänteispsykologiaa tavallaan? Ken tietää, Barbie ei!

8. Asuvalinnasta päätellen tällä kaverilla on pilke silmäkulmassa. Hän ei myös taida olla kovinkaan ujo, kun tässäkin paljastaa itsestään näin paljon! Tämä profiili varmasti hyppää esiin swaippailun ohessa, vai mitä?

LUE MYÖS:
1 EUROLLA 30 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 30 ilmaiskierrosta peliin Le Bandit
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Feissarimokat: Vaasassa loppuvat pian naiset kesken? – huono uutinen sinkkunaisia etsiville
- Feissarimokat: Jos mies on Jukka, tarkista hänen passinsa
- Ystävä neuvoi Joelia naisen valinnassa – oma lehmä oli ojassa
- Karmeita treffikokemuksia – mukana hämähäkiltä muistuttava asia
- Isä ehdottaa deittivinkkinä Tinderin sijaan kirpputoreja – hyvä vinkki!
- Janni tapasi äveriään oloisen miehen – päälaki kertoi sen
- Tämä herätti keskustelua: ”Kokemuksia siitä, kun et tunnistanut (tinder)deittiäsi!”
- Feissarimokat: Asuntoakaan ei voi etsiä ilman romantiikkaa
- Tässäpä hauska keskustelu: ”Tulit just oikeeseen kohtaan”
- Mies paljastaa itsestään kaikki huonot asiat?
- Feissarimokat: Asuntoakaan ei voi etsiä ilman romantiikkaa
- Nainen loukkaantuu suklaasta – sinkkuus voisi ratkaista asian
- Feissarimokat: Mikko ei vienyt Katrin sydäntä, vaan pahempaa…
- Näin selvität, onko rakkaasi edelleen Tinderissä! – naisen kikka
- Feissarimokat: liittymämyyjä ahdisteli naista – uskomaton jankkaus treffeille
- Tämä herätti keskustelua: ”Kokemuksia siitä, kun et tunnistanut (tinder)deittiäsi!”
- Feissarimokat: Jan ehdottaa parisuhteen kilpailuttamista – ei näin tehdä?
- Feissarimokat: Tonyn puolisona pitää varoa kiertoilmaisuja?
- Feissarimokat: Vanha suola janottaa – väärästä syystä?
- Feissarimokat: Sinkkuelämä peruuntui – naapuri pelasti Pipan tiskiharjalla