Tämä harrastus auttaa sinua löytämään rakkauden! Mainitse se profiilissasi ja saat paljon todennäköisemmin matcheja
Tiesitkö, että harrastuksillasi voi olla vaikutus todennäköisyyteesi löytää kumppani? Kyselytutkimuksen mukaan nimittäin tietyn harrastuksen mainitseminen deittiprofiilissa lisää matchien määrää, kertoo The Independent.
Tämä harrastus on pilates. Zoosk-deittipalvelun yli 7 000 käyttäjälle tehdyn kyselyn mukaan pilateksen maininta omassa deittiprofiilissa voi boostata matchien määrää jopa 160 prosenttia.
Jos pilates ei kuitenkaan tunnu omalta jutulta, ei huolta! Kyselyn mukaan myös potkunyrkkeily, Zumba ja jooga mielletään vetoavaksi harrastuksiksi.
Muukin säännöllinen liikunta voi tehdä hyvää terveytesi lisäksi rakkauselämällesi. Kyselyn mukaan nimittäin noin kaksi kolmesta (65 %) nettideittailijasta kokee, että tapailemansa henkilö harrastaa säännöllisesti liikuntaa.
Kannattaa kuitenkin olla tarkkana, että mahdollinen tuleva sydänkäpynen puhuu totta harrastuksistaan. The Independentin mukaan 11 prosenttia millenniaaleista myönsi teeskennelleensä pitävänsä liikunnasta, jotta tekisi johonkuhun vaikutuksen.
Lähde: The Independent
LUE MYÖS:
- Feissarimokat: Noora onnittelee Anttia – puoliso suuttuu, onko syytä?
- Feissarimokat: Hän haluaa kutitella kisaamisen merkeissä – mitä ihmettä?
- Feissarimokat: Nainen katosi Timon vessaan kesken treffien
- Nainen jätettiin äidin takia – todella outoa
- Karmeat treffit: Mies kantoi mukanaan outoa kuvaa
- Feissarimokat: Mieheltä törkeä pyyntö -”Vika kuva ekaks, ettei kukaan ylläty”
- Feissarimokat: ”Apua, mieheni kakkailee housuun. Onko normaalia?”
- Feissarimokat: Leikkele pilasi parisuhteen
- Tässä suhteessa pitäisi keskustella – ennen kuin lapsi syntyy
- Tässä on 10 miestä parempaa asiaa – vai onko?
- Feissarimokat: Nainen katosi Timon vessaan kesken treffien
- Feissarimokat: Kuka on tämän naisen lapsen isä? – osaatko laskea?
- Tiina otti lapsen mukaan treffeille – karmea lopputulos
- Feissarimokat: Naisen kauhutreffit – mies olikin rahaton
- Feissarimokat: Sarjapettäjä saatiin kiinni – kätevästi kävi
- Feissarimokat: Noora onnittelee Anttia – puoliso suuttuu, onko syytä?
- Niko unohti parisuhteensa – esitti uskomattoman selityksen
- Lindan sisko on seurustellut 6 kuukautta – jos 4 viikkoa on yksi kuukausi
- Feissarimokat: Leikkele pilasi parisuhteen
- Feissarimokat: Melina halusi etsiä asuntoa ilman romantiikkaa – pieleen meni