FM: Olivatko nämä unelmatreffit vai naisen holhoamista?
Eräs nainen kertoo treffeistään englantilaisen miehen kanssa.
Hän luulee olleensa unelmatreffeillä erittäin kohteliaan herrasmiehen kanssa. Yllättäen moni ei ole hänen kanssaan samaa mieltä, että kyseessä olisivat unelmatreffit. Jonkun mielestä tuo on ollut naisen holhoamista. Joku haluaisi itse päättää enemmän treffeihin liittyvistä asioista.
– Voi kun voisikin naisena luottaa siihen, että ensitreffeillä jotakin tarjoava mies tekee sen muina herrasmiehinä. Valitettavan usein näillä ruuat ja juomat tarjoavilla miehillä on ajatuksena, että sillä ”ostetaan” sitten jotakin muuta, ei suinkaan pyyteettömästi tarjota. Ja sitten jos ei vastakaikua ”irtoakaan” miehen mielestä kohtuullisella tavalla, niin herrasmiehen kulissi valahtaa ja rytinällä, kirjoittaa joku.
– Olen täysin samaa mieltä Jennin kanssa. Varsinkin käsi kädessä käveleminen ensitreffeillä ja alaselästä ohjailu saisi kyllä ottamaan useammankin juoksuaskeleen poispäin, kommentoi eräs.
Unelmatreffit ovat saaneet myös kannatusta
Kaikki eivät ole sitä mieltä, että nämä naisen mielestä unelmatreffit olisivat olleet oikeasti kamalat treffit. Osa näkee niissä myös hyvää.
– Arvaan että kommentoijat on vaan kateellisia kun heille ei kukaan koskaan tee mitään kivaa. Tilaavat ja maksavat itse omat ruokansa ravintolassa ja jos joku avaa oven, niin naama menee norsun…kertoo joku myös näiden treffien hyvistä puolista.
Kaikki eivät ymmärrä, miksi miehen pitäisi maksaa kaikki treffeiltä tulleet kulut.
– En ole koskaan ymmärtänyt miksi ihmeessä miehen muka pitäisi maksaa… Järki-ihmisenä mielestäni jokainen maksaa omat syömisensä ja juomisensa, kommentoi joku.
– Jos miehen pitää maksaa kaikki, niin tämä on käytännössä mahdollista siinä tapauksessa, että miehellä on enemmän rahaa. Pitämällä yllä normia, että mies maksaa, pidämme yllä normia, että miehen kuuluu ansaita enemmän. Itse kannatan palkkatasa-arvoa, kertoo joku oman mielipiteensä.
Mitä mieltä sinä olet, olivatko nuo hyvät vai huonot treffit?

Lähde: Feissarimokat
LUE MYÖS
1€ = 10€ arvosta ilmaiskierroksia ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta Tuohi 1000 -peliin (arvo 0,20€ per kierros)!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Feissarimokat: Mies nukkuu saunassa – mikä vikana?
- Feissarimokat: Mies viettää ex-vaimonsa kanssa 20-vuotiseropäivää – outoa
- Feissarimokat: Seppo ei löydä seuraa – syyttää naisia
- Montako näistä 15 kysymyksestä voisit kysyä ensitreffeillä?
- Mies avautuu: ”Jätin treffiseurani yksin elokuvateatteriin…”
- Feissarimokat: Lasse pitää luennon naisista – on vaikea olla tuntematta myötähäpeää
- Feissarimokat: Piia etsii majoitusta – moni haluaisi viereen
- Feissarimokat: Miksi tämä nainen ei eroa tästä mammanpojasta?
- Nainen lähettää Tinder-deitille viestin – ”Olen edelleen makoilemassa sohvallasi”
- Haetaanko tässä naista, jota ei ole olemassa?
- Feissarimokat: Polttareitaan viettävä sarjapettäjä saatiin kiinni – näin kätevästi
- Feissarimokat: Tinder-treffit sovittiin väärään paikkaan?
- Feissarimokat: Hän vastasi vain loukatakseen toista
- Feissarimokat: Piia etsii majoitusta – moni haluaisi viereen
- Feissarimokat: Jos välimerkki ei kelpaa, kannattaako mennä naimisiin?
- Feissarimokat: Miksi tämä nainen ei eroa tästä mammanpojasta?
- Feissarimokat: Hän on maailman hätähousuin seuranetsijä?
- Feissarimokat: Puhelinmyyjä ahdisteli naista – uskomaton jankkaus treffeille
- Feissarimokat: Miksi hän ei myy sinkkunaisille mitään?
- Feissarimokat: Näin löytää vain jonkun toisen puolison – tässä todisteet