Feissarimokat: Olivatko nämä unelmatreffit vai naisen holhoamista?
Eräs nainen kertoo treffeistään englantilaisen miehen kanssa.
Hän luulee olleensa unelmatreffeillä erittäin kohteliaan herrasmiehen kanssa. Yllättäen moni ei ole hänen kanssaan samaa mieltä, että kyseessä olisivat unelmatreffit. Jonkun mielestä tuo on ollut naisen holhoamista. Joku haluaisi itse päättää enemmän treffeihin liittyvistä asioista.
– Voi kun voisikin naisena luottaa siihen, että ensitreffeillä jotakin tarjoava mies tekee sen muina herrasmiehinä. Valitettavan usein näillä ruuat ja juomat tarjoavilla miehillä on ajatuksena, että sillä ”ostetaan” sitten jotakin muuta, ei suinkaan pyyteettömästi tarjota. Ja sitten jos ei vastakaikua ”irtoakaan” miehen mielestä kohtuullisella tavalla, niin herrasmiehen kulissi valahtaa ja rytinällä, kirjoittaa joku.
– Olen täysin samaa mieltä Jennin kanssa. Varsinkin käsi kädessä käveleminen ensitreffeillä ja alaselästä ohjailu saisi kyllä ottamaan useammankin juoksuaskeleen poispäin, kommentoi eräs.
Unelmatreffit ovat saaneet myös kannatusta
Kaikki eivät ole sitä mieltä, että nämä naisen mielestä unelmatreffit olisivat olleet oikeasti kamalat treffit. Osa näkee niissä myös hyvää.
– Arvaan että kommentoijat on vaan kateellisia kun heille ei kukaan koskaan tee mitään kivaa. Tilaavat ja maksavat itse omat ruokansa ravintolassa ja jos joku avaa oven, niin naama menee norsun…kertoo joku myös näiden treffien hyvistä puolista.
Kaikki eivät ymmärrä, miksi miehen pitäisi maksaa kaikki treffeiltä tulleet kulut.
– En ole koskaan ymmärtänyt miksi ihmeessä miehen muka pitäisi maksaa… Järki-ihmisenä mielestäni jokainen maksaa omat syömisensä ja juomisensa, kommentoi joku.
– Jos miehen pitää maksaa kaikki, niin tämä on käytännössä mahdollista siinä tapauksessa, että miehellä on enemmän rahaa. Pitämällä yllä normia, että mies maksaa, pidämme yllä normia, että miehen kuuluu ansaita enemmän. Itse kannatan palkkatasa-arvoa, kertoo joku oman mielipiteensä.
Mitä mieltä sinä olet, olivatko nuo hyvät vai huonot treffit?

Lähde: Feissarimokat
LUE MYÖS
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Feissarimokat: Jyri on itse sinkkuutensa syy – mikä moka!
- Feissarimokat: Ihmisten ja apinoiden eroprosessi kesti pitkään
- Toni keksi, kuinka myymällä tyhjää saa keskusteluseuraa
- Deittailu on välillä tympeää – 8 syytä
- Kirjoitusvirheet voivat koitua rakkauselämän kohtaloksi – tässä syy
- Feissarimokat: Tuore keski-ikäinen pariskunta kärsii teineistä
- Naimisissa oleva mies käy treffeillä ja on ylpeä siitä – hyvä niin!
- Tämä Tinder-aloitus aiheutti kiivasta keskustelua: ”Naiset sanovat ettei ulkonäkö ja pituus ole tärkeää…”
- Feissarimokat: Varattu mies ja 8 naista mökillä – Onko normaalia?
- Pidä silmällä näitä merkkejä – niiden mukaan et kiinnosta häntä
- Feissarimokat: Varattu mies ja 8 naista mökillä – Onko normaalia?
- Feissarimokat: Miksi mieheni nukkuu saunassa?
- Feissarimokat: Mies vietti ex-vaimonsa kanssa 20-vuotiseropäivää. Onko oikein?
- Feissarimokat: Kuka on tämän villiä sinkkuelämää viettäneen naisen lapsen isä?
- Feissarimokat: Anna pyysi ihastukseltaan rivoja – teolla seurauksia 19 vuoden vielä päästä
- Feissarimokat: Emilia paljastuu oudosta hissi-ideastaan
- Feissarimokat: Jyri on itse sinkkuutensa syy – mikä moka!
- Tinderin saa ängettyä vähän kaikkeen?
- Feissarimokat: Tuore keski-ikäinen pariskunta kärsii teineistä
- Tätä on vaikea swaipata oikealle – lue kummallinen teksti